Вольногорск

информационный


left

icon user Федор 08 май 2014

icon comment 1 Комментариев

«GROUP DF» зловживає на титановій монополії

До нас потрапили матеріали одного журналістського розслідування, які стосуються діяльності на території України однієї впливової ФПГ, яка вже тривалий час, використовуючи корумповані зв’язки у вищих ешелонах української влади, здійснює фінансово-господарську діяльність, в результаті якої завдається економічна шкода державним інтересам України.

Так, на території Дніпропетровської області м. Вільногірська у 1956 році був побудований та розпочав свою роботу Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (Вільногірський ГМК). Метою побудови Вільногірського ГМК було видобування та збагачення титаномістких руд (основна продукція цирконієвий концентрат, рутиловий концентрат, ільменіт) на території Малишевського родовища.

З 2004 року Вільногірський ГМК у вигляді цілісного майнового комплексу перебуває в оренді у ПрАТ „Кримський ТИТАН”.

У липні 2012 року, у зв‘язку з відсутністю прибутків від титанової промисловості України, Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо продажу державної частки акцій ПрАТ «Кримський титан», а також інших державних активів держави у вказаній галузі. Вказане рішення оформлено Постановою КМ України від 23.01.2012 р. № 243 «Деякі питання титанової галузі», Розпорядженням КМ України від 11.07.2012 р. № 469-р «Питання Державної холдингової компанії «Титан України».

В грудні 2012 року ПАТ Державна Акціонерна Компанія  “Титан” продала свій пакет акцій ПрАТ «Кримський ТИТАН» іноземній компанії «Перша інвестиційна компанія з обмеженою відповідальністю «Компанія OSTCHEM Germany GmbH» (Німеччина). Таким чином, іноземна компанія стала повноцінним власником підприємства, в оренді якого знаходиться державне майно.

Власником 100% іменних цінних паперів ПрАТ „Кримський Титан” є „Перша інвестиційна компанія з обмеженою відповідальністю „Компанія OSTCHEM Germany GmbH” (Німеччина), яка є дочірньою компанією „OstChem Holding AG.

У свою чергу, 90,0 % акцій OstChem Holding AG належить компанії „Group DF”, власником якої є Фірташ Дмитро Васильович, український бізнесмен. Тобто, ПрАТ „Кримський Титан” входить до складу вказаної фінансово-промислової групи.

У ході проведення вказаного журналістського розслідування були отримані незаперечні докази того, що з метою навмисного заниження показників рентабельності роботи Вільногірського ГМК, була впроваджена неефективна схема управління державним майном, яка полягає в реалізації продукції філії „Вільногірський ГМК” ПрАТ „Кримський ТИТАН” на експорт підконтрольним компанії „Group DF” фірмам за значно нижчими цінами ніж середньо ринкові в Європі. Після чого, вказаними компаніями продукція реалізовувалася вже за світовими цінами та отримувалися надприбутки при мінімальних затратах чи навіть без таких.

Відповідно до укладених угод, „Вільногірський ГМК” ПрАТ „Кримський ТИТАН” відправляв вказаним компаніям рутиловий концентрат за ціною близько 660 доларів США за 1 тону продукції (реальна ринкова вартість вказаної продукції складала на той час близько 2500 доларів США за 1 тону продукції).

Вказана інформація підтверджується копією претензії, яка потрапила до нас разом із матеріалами журналістського розслідування.

Із тексту вказаної претензії стає зрозуміло, що між ВАТ „Корпорація ВСМПО-АВІСМА” (продавець, Росія) та OSTCHEM INTERNATIONAL GmbH (покупець) був укладений контракт № ОІ-00322_R2012/9349А від 07.12.2011 р. на продаж концентрату рутилового за ціною 2550 доларів США за 1 тону продукції. Однак, відправником товару, відповідно до контракту, є філія „Вільногірський ГМК” ПрАТ „Кримський ТИТАН”.

Із вище вказаного можна зробити висновок про те, що лише на реалізації 1 тони концентрату рутилового компанія „Group DF” отримувала майже 2000 доларів США прибутку. Річний прибуток лише від реалізації концентрату рутилового компанії „Group DF” складав близько 80 млн. доларів США.

Незрозумілим залишається той факт, чому та на підставі яких фактів Кабінет Міністрів України у липні 2012 року зробив висновок про те, що титанова промисловість України є неприбутковою та її необхідно продати у приватну власність, якщо приватна компанія, контролюючи вказану галузь, щорічно отримує мільйоні прибутки.

http://i074.radikal.ru/1405/7a/482e67e0e9ae.jpg

http://s019.radikal.ru/i602/1405/d0/41fa669b0793.jpg

 

 

Просмотров: 956


Комментарии

icon user Гость 14 май 2014

Так на ГМК всю жизнь продавали концентраты через фирму прокладку. Все вкусности оставались на прокладке. Это только вольногорскому быдлу не вдолбить, что они получают зп минимум в 3 раза меньше чем могли бы.


Имя:

code Код:

right