Вольногорск

информационный


left

icon user Анонимные новости 28 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Вступили в силу нові правила оподаткування нерухомості, отриманої у спадок

Спадкоємці другої черги більш не повинні оплачувати податок в розмірі 5% при вступі у спадок. При оформленні договору дарування від податку звільняються тільки одержувачі дару першої черги споріднення з дарувальником.

С 25 березня 2017 року набув чинності закон №0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень». Згідно з нормами документа, спрощена процедура оформлення спадщини для спадкоємців першої і другої черг спорідненості.

Положення закону будуть застосовуватися, починаючи з 1 січня 2017 року, до доходів, отриманих громадянами від прийняття успадкованого майна або дарунка.

Що зміниться в спадкуванні нерухомості

Даним законом скасовані податки і грошова оцінка об'єктів нерухомості оформленого спадщини, яке отримано спадкоємцями першої та другої черги споріднення з спадкодавцем. Податок однаково дійсний для всієї території України.
Діяли раніше норми, дозволяли тільки родичам першої черги споріднення не платити державі податок розміром 5% від оціненої вартості нерухомості, отриманої у спадок. Спадкоємці першої черги - батьки, чоловік, дружина, діти спадкодавця. Спадкоємцями другої черги, які тепер також звільняються від сплати податку на прибуток від спадщини, вважаються брати, сестри, дідусі, бабусі, онуки спадкодавця. Крім того, не потрібно проводити оцінку нерухомості, яка отримана в спадщину за заповітом.

Вигоди для сільських жителів

Ця норма посприяє вирішенню проблеми оцінки нерухомості, яка розташована в сільській місцевості. До прийняття даних норм часто фіксувалися випадки необ'єктивної грошової оцінки нерухомого майна за містом, завищення його вартості оцінювачами. Як результат, сума податку, яку потрібно було сплатити спадкоємцеві державі, перевищувала реальну вартість нерухомості, отриманої за заповітом. Мінімальна ціна оцінки житлової нерухомості в Україні стартує від 600 грн, але розмір оплати може збільшуватися до декількох тисяч гривень, в залежності від цінності об'єкта. Одним із способів додаткового заробітку для оцінювачів ставало внесення в графу вартості сільських будинків аналогічну сумі особняка в передмісті столиці.

Дарування нерухомості по-новому


Новий закон говорить, що отримане в дар нерухоме майно обкладається 5% -й ставкою податку. Родичі першого ступеня споріднення при оформленні дарчої договораосвобождаются від сплати податку на прибуток. Більш далекі родичі зобов'язані сплатити ставку податку в розмірі 5% державі при отриманні нерухомого майна в дар. 

 

Джерело: domik.ua

Просмотров: 26


Комментарии

Имя:

code Код:

right