Вольногорск

информационный


left

icon user Анонимные новости 20 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Українців можуть позбавити можливості достроково виходити на пенсію

В Україні можуть скасувати достроковий вихід на пенсію. Це є однією з вимог до нашої країни з боку МВФ. Таку інформацію розповсюдив народний депутат з фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок. Уряду доведеться піти на такий крок, щоб отримати нові транші від МВФ.

МВФ вимагає, щоб Україна збалансувала свій бюджет. Наші кредитори стежать за тим, щоб українська економіка відновлювалася, а державний борг скорочувався. Зменшення кількості людей, які достроково виходять на пенсію, зможе приблизно на чверть знизити навантаження на Пенсійний фонд, а отже - і на держбюджет. Це дозволить знайти додаткові кошти на повернення зовнішніх запозичень, не витрачаючи золотовалютні резерви.

Разом з тим вимога МВФ про скасування дострокового виходу на пенсію є досить радикальним. У більшості країн світу людям залишають права виходити на пенсію за вислугою років, користуючись стандартною схемою пенсійного забезпечення. Така позиція фонду може говорити тільки про те, що український уряд дуже неефективно працює в інших напрямках.

Ймовірно, українцям залишать право виходити на пенсію завчасно, але при цьому на певних умовах. Наприклад, що вони будуть отримувати тільки 30-40% від належних виплат. Подібна схема діє в деяких азіатських країнах, але для України вона загрожуватиме зростанням корупції. В цьому випадку можуть виникнути махінації зі стажем, коли за фактом людина буде значитися в штаті, але реально піде відпочивати. На його місце нелегально візьмуть іншого, швидше за все молодого співробітника.

Вирішити пенсійне питання можна тільки після кардинальної реформи пенсійної системи. Деякі експерти пропонують зробити її багатоступінчастої, як у Великобританії.

«У такому випадку державний пенсійний фонд буде тільки одного із ступенів забезпечення пенсіонерів. Інший стане недержавний пенсійний фонд, а третій - депозит. Завдяки цій державі не доведеться витрачати величезну кількість коштів на пенсії, а всі майбутні пенсіонери зможуть самі піклуватися про своїх виплатах », - пояснює економіст Борис Кушнірук.

 

Джерело

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right