Вольногорск

информационный


left

icon user Анонимные новости 17 март 2017

icon comment 0 Комментариев

ЄС не визнає влади Росії над Кримом - Федеріка Могеріні

Європейський Союз як і раніше не визнає владу держави-агресора Росії над тимчасово окупованих Кримом і засуджує анексію належить Україні півострова. Про це йдеться в заяві Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Федеріка Могеріні, опублікованому на сайті Ради Євросоюзу, - повідомляє LIGA.net.

"Через три роки з моменту незаконної анексії АР Крим та міста Севастополя Російською Федерацією ЄС залишається твердо прихильним суверенітету і територіальної цілісності України. ЄС підтверджує, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права. Воно залишається прямим викликом міжнародній безпеці з серйозними наслідками для міжнародного правопорядку, що захищає єдність і суверенітет всіх держав ", - йдеться в заяві.

Федеріка Могеріні зазначила, що Євросоюз, як і раніше прихильний повної реалізації політики невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів, і в черговий раз закликає держави - члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН № 68/262 від 27 березня 2014 року.

Також ЄС не визнає ні проведення Росією так званих виборів в тимчасово окупованому Криму, ні обраних на них "місцевих або національних представників", підкреслила представник Брюсселя.

"За минулий рік триває мілітаризація півострова продовжила впливати на ситуацію в області безпеки в регіоні Чорного моря, а ситуація з правами людини на Кримському півострові продовжила погіршуватися. Права кримських татар були серйозно порушені закриттям кримськотатарських ЗМІ, забороною діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, і переслідуванням його лідерів. Адвокатам, як, наприклад, Емілю Курбедінову і Миколі Полозову, що захищає права кримських татар і тих, хто не визнає незаконну анексію, були пред'явлені кримінальні звинувачення ", - заявила Федеріка Могеріні.
Зважаючи на це ЄС закликає Кремль "звільнити першого заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, зняти звинувачення із заступником глави Меджлісу Ільмі Умерова і дотримуватися права на правову допомогу", сказано в заяві.

Крім цього, Верховний представник Євросоюзу знову закликала до "негайного звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченко і всіх, хто був затриманий і засуджений в порушення міжнародного права".

"Всі поточні справи про порушення прав людини, як, наприклад, насильницькі зникнення, тортури і вбивства, повинні бути ретельно розслідувані. Повний, вільний і безперешкодний доступ міжнародних правозахисників до всієї території України, включно з Кримом і Севастополь, як і раніше залишається надзвичайно важливим . У зв'язку з цим ЄС нагадує про резолюцію Генасамблеї ООН 71/205 від 19 грудня 2016 року і закликає до її повної реалізації ", - резюмувала Федеріка Могеріні.

 

Джерело

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right