Вольногорск

информационный


left

icon user Вольногорские сплетни 18 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені заявили, що марсіанські астероїди є уламками Червоної планети

110731_mk.thumb.pngВ результаті ряду досліджень Міжнародний колектив астрономів прийшов до висновку про те, що марсіанські троянці є осколками Червоної планети. Як з'ясували журналісти «Фрази», всі вони багаті олівіном, піроксеном, гранатом та іншими мінералами, характерними для планет земної групи.

«Ми показали, що астероїди з сімейства Еврики є фрагментами магматичних гірських порід Марса», - заявляють в публікації автори, повідомляє Lenta.ru.

Хімічний склад восьми великих троянських астероїдів Марса нагадує склад кори і мантії Червоної планети, що не характерно для астероїдів, що знаходяться у внутрішніх межах Сонячної системи.

Проведене за допомогою телескопа Very Large Telescope спектральне дослідження показало, що вісім великих троянських астероїдів мають спільне походження.

Троянці виникли, як вважають автори, в результаті зіткнення планети з великим астероїдом, а своє справжнє становище зайняли в ході еволюції параметрів орбіти Марса. Раніше вчені вважали, що дані небесні тіла виникли з поясу астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

Троянці Червоної планети розташовуються в точці Лагранжа L4 або L5 системи Марс - Сонце, щодо яких вони знаходяться в стабільному положенні.

Як повідомляла «Фраза», 19 листопада 2008 року марсіанський зонд «Mars Odyssey» виявив хімічний слід зниклих марсіанських океанів.

Влітку 2010 року в інтернеті з'явилася найточніша на сьогоднішній день карта Марса. Для її складання вчені використовували 21 тисячу фотографій, зроблених орбітальним зондом Mars Odyssey за вісім років.

11 липня 2016 року серед пісків Марса представники NASA розгледіли кілька дюн, що нагадують написи на азбуці Морзе. Причина в тому, що поділ майже ідеально круглої форми (ймовірно, засипаний піском кратер) зосередила дмуть навколо вітру певним чином. Тире формуються двонаправленими повітряними потоками (дують перпендикулярно щодо самої дюни). Точки ж (барханоідние дюни) виникають, коли щось перериває цей процес креслення ліній - що саме, вчені поки не знають.

У липні 2017 року орбітальна станція Mars Odyssey виявила на Марсі геологічний рельєф, що нагадує людське обличчя.

 

Джерело https://fraza.ua

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 50


Комментарии

Имя:

code Код:

right