Вольногорск

информационный


left

icon user Вольногорские сплетни 07 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені зафіксували падіння активності Сонця, що загрожує Землі похолоданнями

Рівень магнітної активності в надрах Сонця в останні роки стрімко падає. Про це повідомляє журнал MNRAS.

Активність Сонця досягла рекордно низьких значень і вказує на незворотні зміни в роботі світила.

«Останні піки активності Сонця були рекордно низькими, і в ході поточного циклу його мінімум був незвично довгим», - розповідає Івонна Елсворт (Yvonne Elsworth) з Університету Бірмінгема (Велика Британія).

Сонячна активність визначається за кількістю плям і спалахів на Сонці, пов'язаних зі змінами магнітного поля світила. Цикл сонячної активності - від максимуму до максимуму - триває приблизно 11 років.

У роки активного Сонця посилюються і частішають магнітні бурі, які можуть викликати як технічні проблеми, так і нездужання у людей, частіше спостерігаються полярні сяйва.

Нещодавно Сонце знаходилося в фазі свого максимуму, активність його була трохи вищою багаторічної норми. Однак 24-й цикл, що почався в січні 2008 року, виявився рекордно слабким, і астрономи побоювалися того, що світило впадає в «сплячку», проте відновлення його активності в 2015 році частково розвіяло ці підозри.

В останні два циклу обертання Сонця сповільнився. Зараз число плям на Сонці поступово падає, і вчені очікують, що їх число знову може досягти рекордно малих значень.

Якщо тренди 24-го циклу повторяться, то настане аналог Маундеровский мінімуму, періоду аномального спокою на Сонце в 1645-1715 роках, з існуванням якого пов'язують тривалий період похолодання клімату на початку Нового часу.

 

Джерело https://www.facenews.ua/

Метки: Наука   солнце  

Просмотров: 23


Комментарии

Имя:

code Код:

right