Вольногорск

информационный


left

icon user Вольногорские сплетни 21 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Росіян спіймали на відмиванні великих сум в британських банках

Впливові і заможні громадяни РФ брали участь у схемі "Всесвітня пральня", в рамках якої гроші переводилися з Росії спочатку в банки Молдови та Латвії, а потім вже прямували в банки Великобританії і США.

 
Через 17 найбільших британських банків, включаючи HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays, Coutts, пройшли майже $ 740 млн в рамках міжнародної схеми по відмиванню грошей з Росії, пише у вівторок The Guardian, на публікацію якої посилається Інтерфакс.

Згідно з документами, які вивчили журналісти газети, в рамках цієї схеми з Росії було виведено в 2010-2014 рр. майже $ 20 млрд, однак сума може досягати і $ 80 млрд.

Найбільшим "транзитним пунктом" в цій схемі серед британських банків був HSBC, випливає з публікації видання: через кредитну організацію, в першу чергу через її відділення в Гонконзі, пройшло $ 545 млн. Через RBS пройшло $ 113 млн, через Couts - близько $ 33 млн.

Згадуються в статті і американські банки - Citibank ($ 37 млн) і Bank of America ($ 14 млн).

Слідчі намагаються з'ясувати, хто із заможних і політично впливових громадян Росії брав участь в схемі, яку газета називає "Всесвітня пральня" (the Global Laundromat) і в рамках якої гроші переводилися з Росії спочатку в банки Молдови та Латвії, а потім вже прямували в банки Великобританії і США.

Британським банкам слідчі адресують запитання, чому вони не зупинили сумнівні платежі.
Документи, пов'язані зі схемою, були отримані в 2014 р Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) і "Новою газетою", пише The Guardian.

У числі британських компаній, які брали участь у схемі, перераховані Seabon Ltd, залучена в операції на загальну суму $ 9 млрд (ліквідована близько року тому), і Ronida Invest LLP ($ 6,4 млрд).

У злочинній схемі були задіяні рахунки 19 банків з Росії, пише Guardian, в тому числі Русский земельний банк (позбувся ліцензії в березні 2013 року через порушення антивідмивного законодавства і сумнівні угоди в великих обсягах).

Банк до жовтня 2010 року належав дружині екс-мера Москви Юрія Лужкова Олені Батуриній. У 2012 році контроль над банком перейшов до групи промислово-будівельних компаній, а главою його ради директорів став двоюрідний брат Володимира Путіна Ігор Путін.

Одним з покупців акцій банку виступив банкір Олександр Григор'єв, який згодом був затриманий співробітниками ГУЕБіПК МВС за підозрою в організації злочинного співтовариства з незаконного переведення в готівку і виведення грошових коштів за кордон.

Передбачається, що з 2011 по 2014 рік було виведено близько $ 50 млрд, заявляли представники МВС. Виведення грошей в основному відбувався через так звану "молдавську схему", коли в Молдові відкривалися рахунки, на які за фіктивними контрактами переводилися гроші, потім, в тому числі транзитом через Латвію - в офшори.

 

Джерело

Просмотров: 18


Комментарии

Имя:

code Код:

right