Вольногорск

информационный


left

icon user Вольногорские сплетни 19 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Програма «Доступні ліки»: коли почнуть повертати вартість медикаментів

Кабінет міністрів України нарешті затвердив всю необхідну законодавчу базу для старту програми реімбурсації.Нагадаємо, що реімбурсація - це повернення вартості медикаментів тим аптекам, які надаватимуть ліки безкоштовно або з великою знижкою певної категорії населення.

Так, в програму «Доступні ліки» входять медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми. Дану інформацію розповсюдила прес-служба МОЗ - міністерства охорони здоров'я України.Програма реімбурсації, згідно з рішенням Кабміну, вступає в силу з 1 квітня цього року. Тобто, вже через 2 тижні можна отримувати медикаменти ва за рецептом в аптеці безкоштовно або доплативши невелику різницю вартості. Для цього потрібно відвідати лікаря, отримати від нього рецепт, в якому зазначено діючу речовину медикаменту і з даними рецептом звернутися в аптеку.    

Як зазначає відомство, в Україні вартість медикаментів не відповідає рівню доходу населення, а в ряді випадків ціни на ліки перевищують вартість таких же препаратів в сусідніх країнах Європи. Тому за допомогою програми реімбурсації МОЗ планує захистити населення від необгрунтовано високих цін на медикаменти. У той же час, участь аптек в програмі реімбурсації - добровільне, тому отримати безкоштовні ліки можна буде далеко не в кожній аптеці.

Як показує досвід 2013 року, коли система відшкодування вартості ліків була випробувана для людей із серцево-судинними хворобами, в програмі реімбурсації брало участь 45% представників аптечного бізнесу. Чи знайде держава дієві методи швидкої компенсації вартості ліків аптекам і як швидко це відбуватиметься - покаже безпосередньо впровадження програми компенсації вартості ліків на місцях.

Автор: Світлана Євсєєва

Джерело

Просмотров: 21


Комментарии

Имя:

code Код:

right